Etkinlikler

Alaçatı Antmare Otel’de açık ve kapalı havuzlarda yüzebilir, fitness merkezinde spor yaptıktan sonra SPA’da sunulan masaj uygulamaları ile rahatlayabilirsiniz.

Spa & Fitness Merkezi

Deniz, kum ve güneş keyfinin yanı sıra tatilde spor yapmayı ihmal etmek istemeyenler için tam donanımlı fitness merkezi ve bütün yılın yorgunluğundan arınmak isteyenler için; sauna, Türk hamamı, jakuzi keyfi ve uzak doğulu uzmanlarca uygulanan masaj terapileri ile spa merkezi, siz Antmare misafirlerine kusursuz bir tatil vaat ediyor.

Antmare Fitness&Spa merkezinde, huzur dolu, arınmış bir ruh için, güncel yaşamın karmaşasından uzak ‘’saflığı’’ yaşayabileceğiniz bir ortamda uygulanan ve kendinizi yenileyebileceğinize inandığımız terapilerden bazıları;

A-bı hayat

Türk geleneklerine sadık kalınarak uygulanan Ab-ı Hayat, tercihinize göre klasik kese, mango, tuz peeling veya kahve peeling ve köpük masajı ile başlar. Özel bakır ibriklerle uygulanan Knippe terapi ile devam eder. İsteğinize göre kahve veya bal maskesi bütün bedene uygulanır, son aşamada ılık süt ile arındırılarak ruhani bir deneyim yaşatılır.

Sıcak Tas Masajı

Bitki özlerinden elde edilmiş karışımlardan hazırlanan esanslı masaj yağları kullanılarak uygulanan bir masaj yöntemidir. Saf yağlarla nefes rahatlatılır, sakinleşme ve yavaşlama ile kişi kendini daha iyi hisseder. Rahatlatıcı, gevşetici ve dinlendirici özelliğe sahip bir masajdır.

Lomi Lomi Nui

Lomi Lomi Nui, Akupressure ve benzeri masajlardan farklı olarak vücudu narin dokunuşlarla rahatlatan ve ruha temas eden bir tekniktir. Güzel bir dans gibi, tek bir seferde gerginliğin içinden mutluluk ve rahatlama hissi ortaya çıkarır. Lomi Lomi Nui binlerce yıldır Pasifik bölgesinde uygulanmaktadır. Ruh, beden ve beynin uyum içerisinde çalışmasını sağlar ve hayat enerjisini harekete geçirir. Lomi Lomi Nui yumuşak dokunuşlar olarak da adlandırılır. Yumuşak bir şekilde kaslar üzerinde derinlemesine çalışılır. Bir veya iki kişiyle yapılan bu masaj, bedenin bütününü terbiye ederek vücudun rahatlamasını sağlar.

Bali Masajı

Endenozya’nın Bali bölgesine özgü bir masajdır. Vücuttaki enerji noktaları üzerinde yapılan etkili baskılar, yumuşak vuruşlar ve gerekli gerinme hareketleriyle yüzeydeki kas dokusunu geçerek çok daha derinlerine kadar etki eder. Bu masaj tekniğini tamamlayıcı olarak kullanılan doğal yağlarımızla kaslarda oluşan gerginlik giderilir; enerji seviyesi yükselir, dengelenir, tüm vücut ve zihinde olağanüstü bir rahatlama sağlanmış olur.